Aktuality    Projekty    O nás
Úpravy dopravního značení – střídavé parkování

Máme všeobecně známý dlouhodobý problém s parkováním v ulicích s obousměrným provozem především v ulicích Za oborou a Moravanů. Naši spoluobčané žíjící zde znají pokutování za špatné parkování, které zde občas rozdává Městská policie.

Řešení, které zvolila MČ Praha 6 v ulici Za oborou nám připadá dobré a hodné následování. Řeší nejenom první problém, že zde legálně v celé ulici nesměl parkovat ani jeden automobil, ale zárověň se tzv. střídavým parkováním snaží řešit problém s nedodržováním maximální povolené rychlosti a vymezuje místa pro míjení protijedoucích automobilů.

Z těchto důvodů považujeme za dobrý nápad nechat zpracovat projekt obdobných úprav pro ulici Moravanů a to nejlépe i s navazující Pozdeňskou, podrobně ho prodiskutovat především s obyvateli těchto ulic a v případě většinového souhlasu ho realizovat.

Rovněž si myslíme, že obdobné řešení parkování by bylo vhodné udělat i v obousměrné části ulice Rozdělovské, i když zde by primárním důvodem bylo omezení rychlosti projíždějícíh vozidel. Mapa Moravanů

Napište nám: info@malybrevnov.eu