Aktuality    Projekty    O nás
Rekonstrukce komunikace a tramvajové smyčky Bílá Hora

Rekonstrukce tramvajové smyčky Bílá Hora včetně úpravy Karlovarské ulice u této smyčky je stavbou, která by nám měla zásadně pomoci s odstraněním tranzitní dopravy z naší vilové čtvrti ve směru z centra města. Karlovarská ulice zde bude v tomto směru rozšířena na dva jízdní pruhy, což odstraní stávající nežádoucí dopravní špunt, od kterého se táhne pravidelně především každý pracovní den odpoledne šňůra aut až ke Kauflandu. Poté spousta řidičů volí průjezd okolními ulicemi, což bohužel podporují i online navigace.

Na původní ideový návrh se můžete podívat zde. Od tohoto návrhu byly vytvořeny již tři verze studie, které se snaží doladit projekt do definitivní podoby. Výsledek se samozřejmě od ideového návrhu dost liší, ale zůstává zde primární myšlenka zkapacitnění křižovatky pro automobily jedoucí z centra.

Stavbu připravují ve spolupráci TSK a Dopravní podnik, realizace se doufáme povede v řádu dvou až tří let (je potřeba zpracovat projekt, získat společné povolení ke stavbě, vybrat zhotovitele a realizovat stavbu).

Napište nám: info@malybrevnov.eu